بررسی درزگیرهای موجود در بازارهای جهانی و داخلی

 سازندگان تجهیزات درزگیری در دنیا

۲-۱-۱- سازندگان در کشور آمریکا

۲-۱-۱-۱- شرکت Pemko [8]

در طی ۵۰ سال گذشته این شرکت محصولات جدید خود را بهمراه نوآوری در زمینه تجهیزات درزگیری درب و پنجره ارائه کرده است. ۱۰ سال پیش لولای آلومینیومی یکپارچه و ۵ سال پیش درزگیرهای لبه ای توسط این شرکت طراحی و تولید شده است. تمام محصولات تولید شده تست و تأیید می گردند. درزگیرهای جارویی نیز از دیگر محصولات این شرکت می باشند که از جنس نایلون تولید می شوند.

۲-۱-۱-۲- شرکت Schlegel [9]

این شرکت در سال ۱۸۸۰ با تولید نوارهای تزئینی برای داخل کالسکه‌هائی که توسط اسب کشیده می شدند، شروع به فعالیت کرد. زمانیکه کالسکه از رده خارج گردید، شرکت Schlegel اقدام به تولید  تودوزیهای داخلی خودروها برای شرکتهای جدید خودروسازی نمود. این شرکت با تغییرات جهانی همگام بوده است و با نوآوریهای جدید به فعالیت ادامه داده است. تولید درزگیرهای ساختمانی را از سال ۱۹۴۰ آغاز کرد. در سال ۱۹۸۷ این شرکت در استفاده از فومهای روکشدار با بافتهای رسانا[۱۳] برای کنترل تداخلات مغناطیسی[۱۴] پیشگام بود که اولین سری تولیدات خود از این محصول را به شرکت IBM فروخته است.

شرکت Schlegel تنها تولید کننده نیست، بلکه از یکی بزرگترین تأمین کنندگان درزگیرها در صنعت ساخت درب و پنجره می باشد.

محصولات دیگر شرکت[۱۸] در زمینه تجهیزات درب و پنجره می باشد از قبیل انواع قفلها و دستگیره ها.

۲-۱-۱-۳- شرکت Ultrafab  [۱۰]

این شرکت که محل کارخانه و ساختمان تحقیق و توسعه آن تقریباً ۲۰ دقیقه با نیویورک فاصله دارد، از تولید کنندگان تجهیزات درزگیری می باشد که محصولات آن دارای مزایای زیر می باشد:

  • تنوع محصولات تولیدی و امکان تولید برحسب سفارش
  • نصب آسانتر که منجر به صرفه جوئی در زمان و هزینه های نصب می شود.
  • بعد از نصب کوتاه یا بلند نمی شوند و خرده های ریز نیز برجا نمی گذارند.
  • استفاده از روش ماوراء صوت در متصل کردن اجزاء بصورت یکپارچه در درزگیرهای چندتکه ای

۲-۱-۱-۴- شرکت Lamatek  [۱۱]

این شرکت که از سال ۱۹۸۳ شروع به فعالیت نموده است، تولید کننده محصولات متنوعی در زمینه درزگیرها و نوارهای فوم می باشد. هدف اصلی شرکت در تولید محصولات، کیفیت برتر و قیمت رقابتی می باشد که باعث شده است تا تولید آن از بدو تأسیس تابحال سالانه بطور متوسط ۲۵ درصد رشد داشته باشد.

این شرکت تولید کننده نوارهای فوم روکش دار با کیفیت بالا در تمام ابعاد می باشد که می توانند چسبنده نیز باشند. این فومها تا دمای ۴۵۰ درجه فارنهایت را
نیز تحمل می کنند. نوارهای چسبنده[۲۲] که از موادی با پایه اکریلیک[۲۳] در طرف چسبدار و مواد لاستیکی در طرف دیگر تشکیل شده اند از محصولات دیگر شرکت می باشد.

این نوارها پس از نصب، خرده های فوم یا چسب جدا نمی شود و در صورت نیاز از مکان نصب شده براحتی جدا می شوند. این شرکت همچنین درزگیرهای پادری بمنظور جلوگیری از نفوذ هوا و یا آب از زیر درها را نیز تولید می کند.

۲-۱-۱-۵- شرکت Imperial [12]

این شرکت در زمینه تولید درزگیرهای پادری و درزگیر درها فعالیت می کند.

۲-۱-۱-۶- شرکت AM Conservation Group    [۱۳]

این شرکت در سال ۱۹۸۹ تأسیس شده است و در زمینه تولید تجهیزات درزگیری و صرفه جویی انرژی فعالیت می‌کند. این شرکت نیز با در نظر گرفتن رضایت مشتریان تولیدات خود را با کیفیتی بالا عرضه می کند.

۲-۱-۱-۷- شرکتChamberlin-Washington  [۱۴]

این شرکت در سال ۱۸۹۳ با نام  ACME Weather-stripping تأسیس شد که در سال ۱۸۹۸ نام آن تغییر کرد و در زمینه تولید تجهیزات درزگیری فعالیت می کند . این شرکت دارای ۱۰۰ شعبه و در مجموع ۳۰۰۰ کارمند در ایالات متحده آمریکا می باشد. تحقیقات و فعالیتهای مطالعاتی شرکت جهت رسیدن به صرفه جوئی بیشتر در انرژی و تولید درزگیرها با راندمان بالاتر می باشد.

۲-۱-۱-۹- شرکت Clean seal  [۱۵]

این شرکت از سال ۱۹۷۸ در زمینه های مختلف از قبیل تولید درزگیرها خدمات خود را ارئه می دهد. روند کنترل کیفیت و گواهی استاندارد مدیریت ISO 9001-2000 متضمن محصولاتی با کیفیت بالا و برای هر نیاز می باشد.

۲-۱-۱-۸- شرکت Endura [16]

این شرکت با فضایی بالغ بر ۱۳۰ هزار فوت مربع اقدام به تولید تجهیزات درزگیری با کیفیت بسیار خوبی نموده است.

۲-۱-۱-۹- شرکتGulfport  [۱۷]

این شرکت در صنعت تولید درب های آهنی ، قاب در و درزگیرهای پادری فعالیت می کتد.

۲-۱-۱-۱۰- شرکت Hager  [۱۸]

این شرکت در سال ۱۸۴۹ تأسیس گردید. در ابتدا شروع به تولید لولا و  قاب فلزی دور چرخ برای واگن های آن زمان نمود. در سال ۱۹۰۰ ماشین آلاتی برای سرعت بخشیدن به خط تولید ساخت لولاها طراحی و ساخته شد. روند توسعه و تکمیل شرکت همچنان ادامه یافت تاجایی که امروزه این شرکت حدود ۵۰۰۰ لولای مختلف تولید می کند.  دفتر مرکزی شرکت در ایالت میسوری[۲۵] می باشد که جمعاً۹۵۰ پرسنل در شعابات مختلف مشغول به فعالیت می باشند. در خط تولید نیز که مواد اولیه غالباً مس، فولاد و فولاد ضد زنگ می باشند،  از بهترین کیفیت انتخاب می شوند تا استانداردهای مورد نظر را اخذ نمایند.

۲-۱-۱-۱۱- شرکت MD [19]

این شرکت بعنوان یکی از شرکتهای تولیدکننده تجهیزات درزگیری بیش از ۸ سال است که در این زمینه فعالیت می کند. هدف شرکت تولید محصولاتی جدید و با کیفیت جهت جلوگیری از هدر رفتن انرژی در ساختمانها و صرفه جوئی در مصرف سوخت می باشد. ۲-۱-۱-۱۲- شرکت Loxcreen  [۲۰]

این شرکت در سال ۱۹۴۷ تأسیس شده است و فعالیت اصلی آن درخصوص تولید وسائل آلومینیومی و وینیلی در صنعت ساختمان سازی از قبیل در، پنجره، کانالهای تهویه، درزگیرها و …. می باشد. محصولات شرکت با آخرین تکنولوژیهای روز و بهترین کیفیت برای استفاده های معمولی و حرفه ای با قیمت مناسب تولید می شوند. تولیدات شرکت درخصوص درزگیرها در زمینه درزگیرهای پادری[۳۰]، نواری و میله ای[۳۱] می باشد.

۲-۱-۱-۱۳-  شرکت National Guard Product [21]

این شرکت فعالیت خود را از سال ۱۹۳۵ در زمینه تولید درزگیر و پادری آغاز کرده است. در سال ۱۹۷۰ همگام با توجه محافل جهانی به صرفه جویی انرژی، این شرکت بعنوان یکی از تولیدکنندگان اصلی تجهیزات درزگیری اقدام به ارائه محصولات جدیدتر با حفظ زیبائی و سهولت در استفاده، باهدف  مصرف انرژی کمتر نمود.

در همین زمان بود که از شرکت National Guard Products  درخواست شد تا به مؤسسه تجهیزات معماری[۳۲] در زمینه اهمیت درزگیری بعنوان روشی مؤثر در صرفه جویی  مصرف انرژی آموزشهای لازم را بدهد که این دوره های آموزشی تا بحال ادامه داشته است.

تولیدات شرکت اغلب در زمینه درزگیرهای پادری، نواری، میله ای، جارویی می باشد که معمولاً از جنس آلومینیوم و وینیل می باشند. ۲-۱-۱-۱۴- شرکت Portaseal [22]

این شرکت از سال ۱۹۵۷ در زمینه تولید درزگیرها فعالیت می کند. محصولات آن با قیمتی مناسب، کیفیت بالا، در تمام اندازه ها مخصوص درزگیری در و پنجره های چوبی یا فلزی تولید می شوند. درزگیرهای تولید شده از وینیل انعطاف پذیر بسیار مناسب برای افراد کم درآمد می باشد و نصب آن نیز آسان می باشد.

۲-۱-۱-۱۵- شرکت Permatite  [۲۳]

این شرکت با سابقه ای بیش از ۵۰ سال در زمینه ساخت مواد درزگیر باکیفیت و انجام تحقیقات مرتبط فعالیت می کند. محصولات شرکت بمنظور استفاده در صنایع مختلف از قبیل ساختمان سازی، تولید ورقهای فلزی، درب و پنجره ، تجهیزات تهویه مطبوع و عایقکاری شیشه اتومبیلها تولید می شوند.

مراحل تست و آزمون بسیار گسترده انجام شده بر روی محصولات از قبیل تستهای مواد انجمن آمریکا[۳۳] ، کیفیت بالایی را برای تولیدات شرکت تضمین می نماید.

۲-۱-۱-۱۶- شرکتRandy Surely  [۲۴]

این شرکت یکی از تولیدکنندگان تجهیزات درزگیری درها می باشد که محصولات آن در تمام بخشها از قبیل تجاری، صنایع سبک و سنگین و مسکونی استفاده می شود. فن آوریهای جدیدی در زمینه درزگیری درها، افزایش امنیت درها و سیستم های امنیتی در اختیار این شرکت می باشد که به عرضه محصولات با کیفیت کمک می کند. تولیدات شرکت در زمینه درزگیرها شامل تولید پادری ها، درزگیرهای نواری، درزگیرهای زیر در، درزگیرهای جارویی و .. می باشد. مواد اولیه بکار رفته شامل آلومینیوم، برنج، برنز و وینیل  می باشد.

۲-۱-۱-۱۷- شرکت Reese Enterprises  [۲۵]

این شرکت با سابقه ای بیش از ۸۰ سال در زمینه ساخت و تولید درزگیرها، پادری ها و دیگر تجهیزات درها در طرحها و مدلهای مختلف فعالیت می کند. در این شرکت قسمت عمده ای از هزینه ها صرف تحقیقات و آزمایشات می گردد.

۲-۱-۱-۱۸- شرکت Sealeze  [۲۶]

بیش از ربع قرن می باشد که این شرکت درخصوص تولید محصولات جارویی شکل فعالیت می کند. در سال ۱۹۷۰ بود که درزگیرهای جارویی شکل بعنوان یکی از انواع درزگیرها برای اولین بار تولید گردید. در ابتدا محصولات شرکت در کشور انگلستان تولید می شده است که بدلیل توسعه خدمات شرکت و منابع موجود در ایالات متحده، خط تولید به این کشور انتقال یافت. در سال ۱۹۹۹ این شرکت توسط شرکت Jason  خریداری شد و در حال حاضر شرکت Sealeze بخشی از آن شرکت می باشد.

درحال حاضر این شرکت یکی از پیشگامان تولید محصولات جارویی شکل با ابعاد و طرحهای مختلف در دنیا می باشد. رضایت مشتری هدف اصلی شرکت می باشد که استاندارد مدیریت کیفیت ISO 9001-2000 به تولید محصولات باکیفیت کمک می کند.

درزگیرهای جارویی شکل شرکت Sealeze برای درزگیری دور انواع درها از در ورودی یک خانه تا درهای ورودی بزرگ صنعتی مناسب می باشد. بجای استفاده از وینیل یا پلاستیک، این شرکت از مفتولهای نازک[۴۱] در قسمت جارویی شکل محصولات خود استفاده می کند که باعث ایجاد شدن سدی محکم در برابر نفوذ هوا می گردد. جنس این مفتولها از نایلون و پلی پروپیلن[۴۲]  و جنس قسمت نگهدارنده مفتولها از آلومینیوم می باشد. علاوه بر این محصول، این شرکت درزگیر پادری نیز در انواع مختلف تولید می کند که از جنس آلومینیوم و با روکش برنج می باشد.

۲-۱-۱-۱۹- شرکت Combo Aluminum  [۲۷]

این شرکت در سال ۱۹۵۹ توسط ویلیام میلر تحت نام “”W.W.Miller Company تأسیس شد. مؤسس شرکت با استفاده از آموخته های خود در زمینه تولید درزگیرها دریافت که روش متداول مونتاژکاری روشی کارآمد نیست. درنتیجه روش ترکیبی[۴۳] جدیدی ابداع نمود.  در این روش مونتاژ کلیه قطعات در مغازه انجام می شد که باعث افزایش راندمان تولید و کاهش هزینه ها می شد.

در سال ۱۹۷۰ این شرکت توسط جان هارتمن خریداری شد و نام آن به “Combo Aluminum product” تغییر یافت که طی ۳۰ سال اخیر، با تدابیر مدیریت جدید آن بسیار پیشرفت کرده است.

۲-۱-۱-۲۰- شرکت   Simolex [28]

این شرکت در زمینه تولید محصولات پلاستیکی ، لوله های سیلیکنی و انعطاف پذیر در مدلهای مختلف فعالیت می کند. نوراهای درزگیر آن با سطح مقطعهای  P, DوE شکل تولید می شوند.

۲-۱-۱-۲۱- شرکت   Wattbusters [29]

این شرکت در زمینه تولید محصولات مؤثر در صرفه جویی انرژی از قبیل درزگیرها و لامپهای کم مصرف فعالیت می نماید. تولیدات شرکت در زمینه درزگیرها شامل انواع درزگیرهای نواری، زیردری، چسبنده برای در و پنجره، درزگیرهای خمیری و درزگیرهای کلید برق می باشد.

۲-۱-۱-۲۲- شرکت Architectural Resource Center  [۳۰]

این شرکت در زمینه تولید درزگیرهای فلزی و غیر فلزی فعالیت دارد.

۲-۱-۱-۲۳- شرکت International  Zero [31]

این شرکت در سال ۱۹۲۴ تأسیس گردید و فعالیت خود را در زمینه تولید درزگیرها و بهبود استانداردهای درزگیری در و پنجره آغاز نمود که تابحال صدها جزء در زمینه سیستم های درزگیری و عایقکاری در برابر صوت و هوا تولید نموده است. تمام محصولات با بهترین کیفیت و براساس استاندارد ساخته شده اند و برنامه واحد تحقیقاتی آن تولید محصولات برای مقاصد خاص می باشد. تولیدات شرکت در زمینه درزگیری های هوا به سه دسته تقسیم می شود: درزگیرهای جارویی، پادری ها و درزگیرهای قابل تنظیم.

۲-۱-۲- سازندگان در کشور کانادا

۲-۱-۲-۱- شرکت KN Crowder (KNC) [32]

این شرکت ۵۰ سال است که در حال فعالیت می باشد و همیشه بدنبال تولید محصولات جدید با کیفیت عالی بوده است. هدف اصلی شرکت راضی نگه داشتن مشتریان می باشد.

۲-۱-۲-۲- شرکت RCR International [33]

این شرکت از سال ۱۹۰۰ شروع به تولید درزگیرهای با کیفیت طبق استانداردهای بین المللی برای در و پنجره  نموده است. در سال ۱۹۹۶ محصولات جدید شرکت در زمینه درزگیری به جهت کیفیت و سهولت نصب به یکی از بهترین ها در دنیا درآمد.

۲-۱-۲-۳ شرکتTrim – Lok  [۳۴]

این شرکت تولید کننده محصولات درزگیری با کیفیت بالا و رعایت استانداردهای بین المللی می باشد. جنس مواد بکار رفته در محصولات این شرکت از نئوپرین، سیلیکون، نیتریل و  PVC می باشد.

۲-۱-۲-۴ شرکت Draft Steal [35]

این شرکت در سال ۱۹۶۰ تأسیس شده است که در سال ۱۹۷۳ با این نام به ثبت رسیده است. در سال ۱۹۹۰ این شرکت به عنوان یکی از بزگترین تولیدکنندگان تجهیزات درزگیری در غرب کانادا درآمد. محصولات شرکت کاملاً متنوع و کامل در زمینه درزگیــــری می باشند که عبارتند از درزگیرهای جارویی شکل، درزگیرهای نواری، درزگیرهای درب گاراژ، درزگیرهای آلومینیومی و فولادی و پادری ها.

 

۲-۱-۳ سازندگان در کشور انگلستان

۲-۱-۳-۱ شرکت Eskimo Architectural Products [36]

این شرکت از سال ۱۹۵۰ در زمینه تولید انواع مختلف درزگیرهای در و پنجره با کیفیتی بالا فعالیت می کند.

۲-۱-۳-۲- شرکتScrewfix  [۳۷]

این شرکت با سابقه ای بیش از ۳۰ سال و حدود ۱۰۰۰ نفر کارمند، تولیدات خود را در زمینه درزگیرهای سیلیکونی، فومهای پف کننده[۴۸]، درزگیرهای خمیری[۴۹] و …

۲-۱-۳-۲ شرکت AB SEALANTS LTD [38]

این شرکت در سال ۱۹۸۸ تأسیس شده است که در سالهای نخست محصولات آن محدود بوده است ولی در حال حاضر انواع مختلفی از درزگیرهای سیلیکونی در رنگهای مختلف و فومهای کف کننده می باشد.

۲-۱-۳-۴ شرکتMighton  [۳۹]

این شرکت نیز در کنار فعالیتهای خود در زمینه تولید تجهیزات برای پنجره ها ، لوازم درزگیری نیز تولید می کند. محصولات آن براحتی نصب می شوند و بدلیل اصطکاک کم، راحت و بدون صدا نسبت به سطح مقابل خود حرکت می کنند.

 

۲-۱-۴ سازندگان در سایر کشورها

۲-۱-۴-۱ شرکت تولیدی Raven  از کشور استرالیا  [۴۰]

این شرکت در اوایل سال ۱۹۵۰ تأسیس گردید و امروزه تولیدات آن در راستای افزایش امنیت، آسایش و راندمان مصرف انرژی در ساختمانهای عمومی، تجاری و مسکونی می باشد.

این شرکت با سرمایه گذاری زیادی در زمینه تحقیقات، درزگیرهایی با کیفیت بالا به بازار عرضه می دارد.قیمت مناسب و خدمات پس از فروش بهراه کیفیت، باعث پیشگام بودن شرکت در این صنعت در عرصه جهانی می باشد. محصولات شرکت در زمینه درزگیرهای در و پنجره می باشد و در انواع درزگیرهای زیردری، نواری و جارویی شکل تولید می شوند. که در شکلهای ۲-۱۳۱ تا ۲-۱۳۴ ارائه شده اند

۲-۱-۴-۲  شرکت Elton BV  از کشور هلند [۴۱]

این شرکت در زمینه تولید در و پنجره و تجهیزات آن فعالیت دارد که در زمینه تولید  درزگیرهای در و پنجره، پادری، درزگیرهای زیر در و درزگیرهای نواری نیز فعالیت می کند.

۲-۱-۴-۳  شرکت Binja System  از کشور فنلاند [۴۲]

این شرکت در زمینه تولید درزگیرهای در و پنجره فعالیت دارد که این تجهیزات از ورود هوا، گرد و خاک و سروصدا به داخل خانه جلوگیری می کنند.

 

۲-۲- درزگیرهای موجود در بازار داخل:

۲-۲-۱- شرکت مهراد لاستیک صنعت

این شرکت از اولین تولیدگنندگان درزگیر در داخل کشور بوده و تولیدات خود را در انواع لاستیکی, پلی اتیلنی, پلی یورتان عرضه مینماید. این شرکت محصولات خود را در مقطعی با حمایت سازمان بیهنه‌سازی مصرف سوخت کشور و بصورت یارانه‌ای به بازار عرضه کرده است.

۲-۲-۲- شرکت هلیسا پلاست

این تولیدی درزگیرهای خود را با نام تجاری هلیسا به بازار عرضه کرده است. این درزگیرها در دو نوع لاستیکی و پلی‌اتیلنی تولید میگردد.

 

جدول ۲-۱  محصولات شرکت هلیسا
ردیف نوع درزگیر طول (متر) عرض (میلیمتر) قطر (میلیمتر)
۱

نوار لاستیکی

۵ = ۲٫۵×۲

۱۰ ۵٫۵
۲ نوار ابری پلی اتیلنی

۸ = ۴×۲

۱۰ ۸
۳ نوار ابری پلی اتیلنی

۴ = ۴×۱

۲۰ ۸

درزگیر لاستیکی این شرکت از ۱ تا ۵٫۵ میلیمتر قابل انعطاف بوده و بصورت دوقلو و یا تک رشته قابل استفاده میباشد

۲-۲-۳- شرکت آذین اسفنج

این شرکت تولیدکننده درزگیرهای اسفنجی پلی یورتان است. این درزگیرها با عرض ۱۲ میلیمتر, قطر ۱۰ میلیمتر و طول ۵ متر در بازار ارائه شده‌ است.

این شرکت محصول درزگیر خود را در مقطعی با حمایت سازمان بیهنه‌سازی مصرف سوخت کشور و بصورت یارانه‌ای به بازار عرضه کرده است.

۲-۲-۴- شرکت شیمیایی رازی

این شرکت از تولید کنندگان بزرگ انواع چسب میباشد که تیوبهای چسب سیلیکنی و پی وی سی(P.V.C)  را نیز بعنوان درزگیر تولید مینماید.

 

 جدول ۲-۲ محصولات شرکت رازی
ردیف نوع درزگیر نوع بسته‌بندی

۱

چسب سیلیکونی رازی تیوبهای ۱۰و۲۰و۳۰و۶۰و۷۰و۱۴۰ سی سی
۲ چسب پی وی سی رازی تیوبهای۵۰ و ۱۲۵ سی سی

 

۲-۲-۵- تولیدی گلشید

درزگیرهای این تولیدی با نام تجاری ‹‹ سیاره ›› در بازار موجود میباشد. تولیدات این شرکت از نوع درزگیرهای اسفنجی پلی‌یورتان بوده که در دو سایز مطابق جدول ذیل عرضه شده است.

جدول ۲-۳  محصولات شرکت گلشید
ردیف نوع درزگیر طول (متر) عرض (میلیمتر) قطر (میلیمتر)

۱

نوار اسفنجی پلی یورتان ۴ ۱۲ ۱۰
۲ نوار اسفنجی پلی یورتان ۴ ۲۰ ۱۰

۲-۲-۶- تولیدی قائن

این تولیدی درزگیر اسفنجی پلی یورتان برای مصرف در ساختمانها, اتومبیل و واحدهای صنعتی با نام تجاری قائن تولید مینماید. این درزگیرها با عرض ۲۰ میلیمتر و قطر ۱۰ میلیمتر با طول ۴ متر در بسته‌بندی عرضه شده‌است.

 ۲-۲-۷- درزگیر پانا

درزگیر با نام تجاری پانا (pana) از نوع ابری پلی اتیلنی میباشد که با عرض ۱۵ میلیمتر, قطر ۵ میلیمتر و طول ۴ متر در دو رنگ سفید و مشکی در بازار عرضه شده است.

 ۲-۲-۸- درزگیر تسا

درزگیر با نام تجاری تسا  (tesa) از نوع ابری پلی یورتان بوده که با دو سایز در بازار موجود است.

جدول ۲-۴ محصولات شرکت هلیسا
ردیف نوع درزگیر طول (متر) عرض (میلیمتر) قطر (میلیمتر)
۱ نوار ابری پلی یورتان

۴ = ۴×۱

۱۸ ۶
۲ نوار ابری پلی یورتان

۸ = ۴×۲

۹ ۶

[۱] Brush weatherstrip

[۲]Astragals

[۳] Commercial tresholds

[۴] Edge sealing products

[۵] Fire glazing

[۶] Door bottoms

[۷] Pemko Hinges

[۸] Perimeter gasketing

[۹] Handishapes & trim

[۱۰] Weatherstripping

[۱۱] Ramps

[۱۲] Residential thresholds

[۱۳] Conductive fabric clad foam

[۱۴] Electromagnetic interference (EMI)

[۱۵] Urethane foam seals

[۱۶] Pile weatherstripping

[۱۷] Extruded seals

[۱۸] Hydrosill threshold

[۱۹] Bulb seal

[۲۰] Fin seal

[۲۱] Dust seal

[۲۲] Adhesive tapes

[۲۳] Acrylic based adhesive

[۲۴] Corner pads

[۲۵] Missouri

[۲۶] Door Bottom

[۲۷] Door jamb

[۲۸] Door sweep

[۲۹] Polyethylene weatherstrip

[۳۰] Thresholds

[۳۱] Weatherstrip

[۳۲] Architectural Hardware Institute

[۳۳] American Society for Testing Materials(ASTM)

[۳۴] Permatite Butyl

[۳۵] Kerf-In weatherstrip Foam

[۳۶]  Stick on Kerf

[۳۷] Corner seal

[۳۸] Pile weatherstrip

[۳۹] Bush weatherstrip

[۴۰] Garage door bottom seal

[۴۱] Filaments

[۴۲] Polypropylene

[۴۳] Combo sill

[۴۴] Neoprene

[۴۵] Weatherstrip

[۴۶] Adjustable weatherstrip

[۴۷] Astragals

[۴۸] Expanding Foam

[۴۹]  Sealants

مطالب مرتبط:

صفحه نخست

منبع:

شرکت بهینه سازی مصرف سوخت ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *