مطالعه و ارزیابی روشهای متداول اجرای درزگیرها در کشور

۶- طریقه نصب درزگیرها[۲]،[۴۴]،[۴۵]، [۴۸]، [۴۹]،[۵۳]

۶-۱- شناسایی منافذ خانه

پیش از اقدام به درزگیری، ابتدا می بایست منافذی که از آنها هوا به داخل یا بیرون از خانه جریان دارد را شناسایی کرد. بدین منظور می توان به روش ذیل عمل نمود.

در یک روز سرد که وزش باد نسبتاً زیاد می باشد، تمام در و پنجره های خانه را بسته و با روشن کردن کلیه فن‌های موجود در خانه اعم از هواکشهای دستشویی، حمام، آشپزخانه و … اقدام به کاهش فشار هوای درون خانه نمایید. سپس یک عود روشن که دود خوبی داشته باشد را در اطراف نقاطی که احتمال نفوذ هوا از آنها وجود دارد  اعم از اطراف در و پنجره ها، لبه ها و ترک های دیوار، محل تلاقی دو ماده مختلف[۴۳]، کانالهای تهویه، کلیدهای برق و منافذی که لوله های آب ، گاز و یا کابلهای برق، تلویزیون[۴۴] و غیره از آنها به داخل خانه کشیده شده است حرکت دهید. هرجا که دود عود سمت داخل یا خارج از ساختمان کشیده شود، می بایست درزگیری بر روی آن اعمال شود.

روش دقیقتر و کامل تری نیز جهت شناسایی منافذ ساختمان و تعیین میزان نشتی آن وجود دارد که استفاده از  درب دمنده[۱] می باشد (شکل ۶-۳). درب دمنده یک فن پر قدرت دمنده هوا به بیرون است که در جای درب خروجی نصب می گردد و آب بنــدی می شود بطوریکه هوا غیر از فن از جای دیگری نمی تـــواند خارج گردد. وقتـی فن روشن می شود هوای داخل خانه به بیرون رانــده شده که باعث افت فشار در قسمت داخلی خانه
می شود. میزان افت فشار بدست آمده، مقیاسی برای درزهای موجود در کل خانه است. هرچه درزها بیشتر باشد، افت فشار داخل کمتر خواهد بود. البته این روش در ایران رایج نمی باشد.

شکل ۶-۳  درب دمنده

آزمایش هرخانه قبل و بعد از درزگیری با درب دمنده  و محاسبه تفــاوت در نتـــایج، می تواند بیانگر بهبود وضعیت نشتی خانه باشد.

شکل ۶-۴  درب دمنده

 

۶-۲- روند نصب درزگیرها

همانطورکه انتظار می‌رود ، درزگیرهای مختلف به روشهای متفاوتی نصب می‌شوند و از آنجا که طریقه نصب هر درزگیر تابع فرم و نحوه تولید آن می‌باشد ، در ذیل درزگیرها در ۴ دسته ، طبقه‌بندی شده اند و روش نصب برای هرکدام به تفکیک شرح داده می‌شود.

۱) درزگیرهای خمیری ( تک جزئی و دو جزئی )

۲) درزگیرهای نواری

۳) درزگیرهای واشری

۴) فوم‌ها

عملیات درزگیری نیاز به تجهیزات پیچیده ای ندارد و اغلب لوازم مورد نیاز آن در تمام جعبه ابزارها وجود دارد. وسایلی که در روشهای درزگیری مختلف کاربرد دارند عبارتند از: اره آهن بری، متر، سوهان فلزی، میخ کش، قیچی، چکش، قیچی کوچک ورق بری، دریل، رنده، کاردک، پیچ گوشتی، دستگاه درزگیری تفنگی شکل و سشوار.

 

۶-۲-۱- روند نصب درزگیرهای خمیری [۶۰]،[۶۱]

درزگیرهای خمیری تک جزئی و دو جزئی در نحوه نگهداری در انبار و آماده‌سازی قبل از مصرف متفاوت می‌باشند ولی در روند اولیه نصب مشابه هستند.

ابتدا بمنظور چسبندگی هرچه بهتر درزگیر، سطح درز می بایست از مواد درزگیری قدیمی، رنگ و یا موارد دیگر تمیز شود. برای این منظور می توان از کاردک یا پیچ گوشتی بزرگ استفاده نمود. سپس در صورت نیاز ماده پشتیبان در منفذ قرار گرفته و روی آن عامل رهاسازی نصب می‌گردد. به منظور تمیز بودن کار در انتها ، سرتاسر لبه‌های خارجی درز مورد نظر ، نوار چسب و پس از آن ، به روی سطح منفذ آستر زده می‌شود. زمانی که آستر خشک شود درزگیر با دستگاه تفنگی شکل مخصوص که با دست یا هوای فشرده کار می‌کند ، نصب می‌شود. بدین منظور ابتدا می بایست سر کارتریج با زاویه ۴۵ درجه بریده شود.  این قسمت جهت هماهنگ کردن سوراخی که از آن ماده درزگیر خارج می شود با سایز منفذ مورد نظر بصورت مخروطی شکل می باشد.

از اینرو هرچه سر کاتریج از قسمت قطور تر بریده شود برای منافذ بزرگتر مناسب می باشد. سپس توسط سوزن همراه تفنگ درزگیری می توان سوراخ ایجاد شده را بخوبی باز کرد تا مواد داخل کارتریج براحتی از آن خارج شوند.

باید توجه داشت این دستگاه هنگام درزگیری تحت یک زاویه ثابت نسبت به سطح درز قرار داشته باشد. زاویه ۴۵ درجه بهترین موقعیت قرارگیری دستگاه تفنگی شکل جهت نفوذ بیشتر ماده درزگیر به داخل منفذ مورد نظر می باشـد.

عملیــات نصب این مواد برای کــل هر لبه می بایست یکباره و بدون توقف انجام شود زیرا درصورت توقف زیاد، ممکن است هوا یا رطوبت باعث ایجاد فضاهای خالی در ماده درزگیر شوند و عمر آن را کاهش دهند.[۴۵]

     در صورت عدم آشنایی با درزگیری، قبل از شروع عملیات اصلی بهتر است بجای مکان مورد نظر کمی روی یک روزنامه یا مقوا بصورت آزمایشی از دستگاه تفنگی شکل استفاده شود. ب یک درزگیر خمیری  با دستگاه تفنگی شکل درزگیری را نشان می‌دهد. باید توجه داشت که پهنای ماده درزگیر پس از نصب بحدی باشد (حدوداً بین “¼ تا “¾ ) تا بخوبی به اطراف درز پچسبد. پـــس از اتمام هر مرحله سنبه دستـــگاه درزگیری نیز می بایست به عقب کشیده شود زیرا فشار ندادن ضامن برای توقف خارج شدن ماده درزگیر از کارتریج کافی نیست.

سپس جهت چسبندگی بهتر، درزگیر قبل از آنکه سفت شود با دست یا ابزاری مناسب به داخل درز فشار داده می‌شود که تا حد امکان با سطح خارجی منفذ هم تراز گردد.

در انتها نوار چسب نصب شده در لبه‌های درز جدا می‌شود. به منظور درزبندی هرچه بهتر ، دستگاه تفنگی شکل را حین درزگیری می‌بایست در راستای درز ، کمی به جلو فشار داد. این نیرو باعث قرار گرفتن بهتر ماده درزگیر درون منفذ مورد نظر می‌گردد. اگر این دستگاه حین درزگیری عقب نگه داشته شود ، در انتها درزگیری به صورت تمیزتری انجام می‌گردد ولی در این حالت درزبندی به طور کامل انجام نشده و منافذ کوچکی درون درز باقی می‌مانند.

برخی از مدلهای این درزگیر در کارتریج های تحت فشار عرضه می شوند که در این حالت نیازی به دستگاه تفنگی شـکل و یا کمپرسـور هوا نمی باشد. بطور معمول با یک کارتریج می توان ۲۵ فوت درزگیر را با پهنای”¼ نصب نمود.د.

در صورت درزگیری یک ساختمان بتونی به روش تک مرحله‌ای ، بارش باران می‌تواند روند درزگیری را به تعویق بیاندازد. زیرا آستر زدن یا درزگیری بتون اشباع شده ( که ۱۵ تا ۱۸ درصد حاوی رطوبت است ) به صورت مطلوب ، مشکل می‌باشد. همچنین آب جمع شده روی منافذ افقی نیز درزگیری را غیرممکن می‌سازد.

 

۶-۲-۱-۱- درزگیرهای خمیری تک جزئی

این درزگیرها اغلب در کارتریج‌های  گالنی یا در سطل‌های ۱ و ۵ گالنی عرضه می‌شوند. کارتریج ها تمیز بوده، حمل و نقل ، نگهداری و استفاده از آنها نیز آسان می‌باشد. این کارتریج‌ها به سهولت درون دستگاه تفنگی شکل که با دست یا هوای فشرده کار می‌کند قرار می‌گیرند و پس از جدا کردن سرپوش ، آماده استفاده می‌باشند.

برای مصارف بیشتر ، از درزگیرهای بسته بندی شده در سطل‌های حجیم‌تر استفاده می‌شود. در این حالت دستگاه تفنگی شکل مخصوص درون سطل قرار گرفته و ماده درزگیر را به داخل خود می‌کشد. اشکال (۶-۱۵) و (۶-۱۶) یک دستگاه دستی و برقی مکش ماده درزگیر به داخل دستگاه تفنگی شکل را نشان می‌دهد. شکل (۶-۱۷) نیز یک دستگاه قابل حمل مکش ماده درزگیر  به داخل دستگاه تفنگی شکل نشان می‌دهد که با هوای فشرده کار می‌کند. این دستگاه می‌تواند به بدن شخص درزگیری کننده نیز متصل شود تا جهت درزگیری روی داربست دو دست وی آزاد باشد.

عدم احتیاج به عملیات مخلوط‌سازی در هنگام استفاده و زمان مجاز طولانی‌تر برای نگهداری ماده درزگیر پس از باز شدن بسته آن ، از مزایای درزگیرهای تک‌جزئی می‌باشند. ارزش این زمان مجاز طولانی‌تر هنگامی مشخص
می گردد که درزگیری با بسته‌های حجیم ماده درزگیر انجام شود ، زیرا پیمانکار ممکن است یک سطل ۵ گالنی درزگیر را باز کند و برای مدت چندین ساعت دستگاه تفنگی شکل از ماده درزگیر درون آن استفاده کند. حتی ممکن است کمی از درزگیر برای روز بعد باقی بماند. در این صورت اگر در سطل باز باشد پوسته نازکی روی درزگیر تشکیل می‌شود که به راحتی می‌توان آن را جدا نمود و به عملیات درزگیری ادامه داد.

۶-۲-۱-۲- درزگیرهای خمیری دو جزئی

عملیات نصب درزگیرهای دو جزئی نیز با همان تجهیزات و وسایلی که برای نصب درزگیرهای تک جزئی توضیح داده شد ، انجام می‌شود. تنها مرحله اضافی مورد نیاز ، مخلوط‌سازی آنها قبل از استفاده می‌باشد. این درزگیرها می‌توانند جهت مصرف در همان ابعاد و اندازه‌های درزگیرهای تک جزئی عرضه شوند. دو جزء این درزگیرها قبل از بسته‌بندی متناسب با هم انتخاب می‌شوند یعنی اگر کل ماده درزگیر در جزء ۱ و ۲ با هم ترکیب گردند ، تناسب مواد صحیح می‌باشد. همچنین دو جزء این درزگیرها غالباً در رنگ‌های متفاوت ارائه می‌شوند. در این صورت شخص درزگیری کننده می‌تواند به زمان خاتمه مرحله مخلوط‌سازی دو جزء پی ببرد. درزگیرهای دو جزئی با استفاده از یک کاردک که روی دریل سرعت پایینی ( rpm 450 ) نصب شده است ترکیب می‌شوند. سرعت بالاتر مخلوط‌سازی که باعث ورود هوای اضافی به مخلوط شده و دمای آن را نیز بیشتر می‌کند ، موجب کاهش زمان مجاز نگهداری درزگیر قبل از مصرف می‌گردد.

دستگاه مخلوط‌کن بهتری‌ نیز موجود می‌باشد که با استفاده از میله‌ای دوار عملیات ترکیب را انجام می‌دهد. در کنار قیمت گران‌تر این دستگاه ، عملکرد آن بسیار خوب می‌باشد و از ورود هوا نیز به داخل درزگیر حین ترکیب جلوگیری می‌کند.

   درزگیرهای دو جزئی پس از ترکیب می‌بایست ظرف ۲ تا ۳ ساعت مصرف شوند زیرا در صورت نگهداری مخلوط آنها برای مدت زمانی طولانی‌تر ، تبدیل به لاستیک سفتی می‌شوند که دیگر قابل مصرف نمی‌باشد. از این رو می‌بایست حجمی از درزگیر را که می‌توان در این مدت مصرف نمود ، ترکیب کرد تا از هدر رفتن آن جلوگیری شود.

روش دیگر مخلوط‌سازی درزگیرهای دو جزئی ، ترکیب دو بخش آنها در کارخانه می‌باشد. این مخلوط پس از آماده شدن در کارتریج‌هایی از جنس پلی اتیلن ریخته شده و منجمد می‌شوند تا زمان بعمل آمدن آنها به تأخیر بیافتد. حداکثر زمان مجاز برای نگهداری این کارتریج‌ها در انبار حدود ۶ ماه می‌باشد. این درزگیر در هنگام استفاده کمی گرم می‌شود تا از حالت انجماد خارج گردد ، سپس توسط دستگاه تفنگی شکل درزگیری که مخصوص کارتریج‌های منجمد می‌باشد مصرف می‌شوند. این دستگاه‌ها که ممکن است با دست یا هوای فشرده کار کنند.

۶-۲-۲- روند نصب درزگیرهای نواری

درزگیرهای نواری ، همان درزگیرهای خمیری هستند که به صورت نوارهایی در قالب بسته‌های حلقه‌ای شکل تولید می‌شوند و طریقه نصب آسانی دارند.

از آنجا که این درزگیرها ، درزگیرهای خمیری تغییرشکل یافته هستند برخی از مراحل نصب آنها با درزگیرهای خمیری که با دستگاه تفنگی شکل استفاده می‌شوند ، مشابه می باشد. در ابتدا داخل درز می‌بایست تمیز شود. البته از آنجا که درزگیرهای نواری ، موادی با بازگشت‌پذیری کم هستند ، تمیزسازی درز در آنها به اهمیت انجام این مرحله در درزگیرهایی با بازگشت‌پذیری بالاتر نمی‌باشد اگرچه این مرحله را برای درزگیرهای نواری نمی‌توان حذف کرد. به دلیل بازگشت‌پذیری کم آنها ، به آستر زدن درز نیز احتیاجی نمی‌باشد. تمام مراحل نصب آنها با دست به راحتی انجام می‌شود. تنها کافی است نوارهایی از درزگیر را در اندازه‌های مورد نیاز با قیچی یا یک چاقوی جیبی جدا نمود و آن را با انگشتان دست به مکان مورد نظر فشار داد. درزگیر به دلیل خاصیت چسبناکی خود به راحتی درون منفذ قرار گرفته و نصب می‌شود.

روش معمول نصب این مواد جهت درزگیری اطراف شیشه به شرح ذیل می‌باشد :

ابتدا سطح مورد نظر می‌بایست تمیز شود. این مرحله نسبتاً آسان می‌باشد زیرا قاب پنجره قابل جدا شدن بوده و دسترسی به سطوح مورد نظر مشکل نمی‌باشد. معمولاً یک دستمال آغشته به حلالی غیر روغنی برای این مرحله کفایت می‌کند. سپس با توجه به اندازه‌های اطراف شیشه ، درزگیر می‌بایست در طول‌های مورد نیاز با قیچی یا چاقو جدا شود. سپس هر تکه در مکان مخصوص خود قرار داده شده و با فشار انگشتان در جای خود محکم می‌شود. کاغذ پشت درزگیر نیز بعد از نصب کامل آن می‌بایست جدا گردد. پس از پایان درزگیری سطح خارجی ، شیشه در جای خود قرار گرفته و محکم می‌شود. درزگیری سطح داخلی نیز همانند سطح خارجی انجام می‌شود. در پایان قاب داخلی پنجره در جای خود قرار گرفته و محکم می‌شود.

 

۶-۲-۳- روند نصب درزگیرهای واشری

درزگیرهای واشری کاربردهای ویژه فراوانی دارند. از این رو در شکل‌های مختلفی تولید می‌شوند. ولی با وجود تنوع در مدل‌های این درزگیر یک نقطه اشتراک نیز دارند که تمام آنها پس از نصب تحت فشار می‌باشند. این درزگیرها قابل نصب شدن در نقاط متحرک از قبیل در و پنجره می باشند. قبل از استفاده با توجه به شرایط مکان مورد نظر می بایست مدل مناسبی از این درزگیرها انتخاب شوند که بعنوان مثال در صورت استفاده از آنها در زیر در، باید استقامت خوبی در برابر اصطکاک داشته باشند. بطور کلی این درزگیر می بایست بنحوی درکنار در یا پنجره نصب شود تا علاوه بر درزگیری کامل نقاط مورد نظر در هنگام بسته بودن، براحتی قابل باز و بسته شدن نیز باشند.

از آنجا که در نصب این درزگیرها چسبندگی اهمیت زیادی ندارد ، تمیزسازی درز نیز می‌تواند تنها با پاک کردن گرد و غبار توسط یک قلم‌مو یا بادگیری انجام شود.

جهت نصب این درزگیرها ابتــدا برای تخمین مقدار مورد نیاز درزگیر، طول نقاطـــی که می بایست درزگیری شوند اندازه گیری شده سپس بدلیل اتلاف احتمالی درزگیر حین عملیات نصب،  ۵ تا ۱۰ درصد به مقدار بدست آمده اضافه می گردد. پس از مشخص شدن میزان  مورد نیاز درزگیر و تهیه آن، در اندازه های تعیین شده  بریده می شود.

جهت سهولت نصب، قبل از استفاده از درزگیر می توان یک ماده روانساز روی آن مالیده ‌شود سپس با فشار آن را در داخل منفذ  قرار داد. دمای محیط نیز هنگام نصب درزگیرهای واشری نباید زیر ۲۰ درجه فارنهایت باشد.

 

۶-۲-۳-۱- طریقه  نصب درزگیرهای واشری جهت درزبندی اطراف شیشه

طریقه نصب این درزگیر جهت درزبندی اطراف شیشه با توجه به انواع مختلف پنجره‌ها ، متفاوت می‌باشد ولی مراحل زیرا را به طور کلی می‌توان بیان نمود.

۱) قرار دادن درزگیر واشری درون قاب پنجره.

۲) نصب شیشه پنجره در کنار درزگیر یا روی آن ( بستگی به نوع پنجره دارد ).

۳) بستن قاب پنجره و محکم کردن شیشه در جای خود.

یکی از موارد مهمی که در نصب این درزگیرها می‌بایست مورد توجه قرار گیرد ، طراحی صحیح آنها برای استفاده در منفذ مورد نظر می‌باشد. معمولاً در هنگام نصب، فشردگی درزگیر به میزان ۴۰ درصد قابل قبول می‌باشد زیرا اگر درزگیر در راستای طولی خود کشیده شود سطح مقطع آن کاهش می‌یابد در نتیجه جلوگیری از نفوذ هوا را به خوبی نمی‌تواند انجام دهد. از این رو می‌بایست از این درزگیر به گونه‌ای استفاده نمود که پس از نصب ، دچار کشیدگی یا پارگی نشود.

 

۶-۲-۳-۱- طریقه  نصب درزگیرهای پادری

۱- برای نصب درزگیرهای چوبی پادری ابتدا می بایست آنرا با اره به اندازه مورد نیاز برید.

۲- پس از تمیز سازی ، مطابق شکل از درزگیر خمیری در مکان نصب درزگیر پادری استـــفاده می شود که موجب درزبندی بین زمین و این درزگیر می گردد.

 

۳- توسط دریل سوراخهایی روی درزگیر پادری زده می شود بنحوی که از قطر میخهای مصرفی باریکتر باشند. سپس میخها در سوراخهای ایجاد شده به آرامی توسط چکش نصب می شوند.

مراحل نصب درزگیرهای پادری آلومینیومی هم مانند مدل چوبی می باشد با این تفاوت که جهت برش از اره آهن بر و برای نصب از پیچ بجای میخ استفاده می گردد.

 

۶-۲-۳-۲- طریقه  نصب درزگیرهای زیر در

این درزگیرها تاحدی شبیه درزگیرهای پادری می باشند با این تفاوت که بجای زیر در به خود در نصب می شوند (شکل ۶-۲۴). فاصله مجاز پایین در تا زیر در هنگام استفاده از این درزگیر بین  تا  اینچ می باشد. در صورت کمتر بودن فاصله از این مقادیر می بایست در را با رنده نجاری کمی کوتاه نمود و در صورت بیشتر بودن فاصله از مقادیر مجاز باید از انواع دیگری نظیر درزگیرهای جارویی شکل استفاده نمود.

جهت نصب این درزگیر، ابتدا در را می بایست از جای خود بیرون آورد. پس از نصب قسمت فلزی، درزگیر واشری در جای خود قرار گرفته و در مجدد به لولا متصل می شود.

مدل دیگر این درزگیرها راحت تر نصب می شوند و دیگر نیازی به خارج ساختن در از مکان خود نمی باشد. جهت سهولت پشت قسمت بالایی این درزگیرها چسبناک بوده و پس از قرار گیری روی در، به آن توسط پیچ یا میخ محکم می شوند.

 ۶-۲-۳-۳- طریقه  نصب درزگیرهای واشری که یک سوی آن چسبنده می باشد

نصب این درزگیرها بسیار آسان می باشد. ابتدا طول مکان مورد نظر توسط متر اندازه گیری و با قیچی بمقدار نیاز از درزگیر بریده می شود. سپس به اندازه چند سانتی متر کاغذ روی طرف چسبناک را جدا ساخته و درزگیر را به بالایی ترین نقطه قاب بچسبانید. سپس با یک دست درزگیر را به سمت پایین با فشار کمی توسط یکی از انگشتان نصب کرده و با دست دیگر همزمان کاغذ از روی طرف چسبناک جدا می شود.

قبل از نصب باید توجه داشته باشید که پس از درزگیری، در بسختی بسته نشود. درغیر اینصورت با استفاده از سمباده فضای مورد نیاز برای نصب درزگیر را می توان ایجاد نمود.

۶-۲-۴- روند نصب درزگیرهای فومی

۶-۲-۴-۱- مدل نواری

مراحل نصب این درزگیرها بسیار مشابه درزگیرهای واشری می‌باشد. تمیزسازی درز قبل از استفاده از آنها به میزان کمی می‌بایست انجام شود. به دلیل ساختار طبیعی اسفنجی شکل، این درزگیرها  می‌توانند درزهایی با اشکال غیر منظم را هم پوشش دهند. هنگام نصب نیازی به آستر ندارند و می‌بایست تحت فشردگی تقریباً معادل ۲۵ درصد نصب شوند. فشردگی بیش از ۵۰ درصد توصیه نمی‌شود ، زیرا موجب کج و پیچیده شدن ساختار اسفنجی درزگیر شده و دیگر از نفوذ هوا به داخل جلوگیری نمی‌شود. باید توجه داشت که در هنگام نصب نباید کشیده شوند ، زیرا این عمل باعث کاهش سطح مقطع و در نتیجه افت عملکرد درزگیر جهت درزبندی می‌گردد. این درزگیر با استفاده از چسب به مکان مورد نظر ثابت می‌شود. مدل چسبنده آنها نیز موجود می باشد بطوریکه با جدا کردن کاغذ محافظ از طرف چسبـناک براحتی نصــب می گردند. باید دقت شود درزگیرهای فومی در داخل چهارچوب در یا پنجره می بایست نصب شوند.

 

۶-۲-۴-۱- مدل پف کننده

۶-۲-۴-۱-۱- مدل تک جزئی [۵۴]، [۵۷]

به منظور نصب این درزگیرها، ابتدا می بایست سطح منفذ  از گرد و غبار تمیز شود سپس با توجه به شرایط دمایی محیط و دامنه دمایی مجاز برای استفاده از درزگیر، قوطی حاوی درزگیر را می بایست بمدت یکدقیقه بخوبی تکان داد و آنرا برای استفاده رو به بالا نگه داشت. سپس با توجه به نوع درزگیر، درصدی از منفذ با درزگیر پر می شود تا جای افزایش حجم برای درزگیر وجود داشته باشد.

 

۶-۲-۴-۱-۲- مدل دو جزئی [۵۷]

جهت نصب این درزگیرها ابتدا کاربر بوسیله عینک محافظ، دستکش و لباس مناسب، بدن خود را می پوشاند. سپس می بایست جعبه حاوی درزگیر را بخوبی تکان داد و قسمت جلوی آن که دستگاه تفنگی شکل و لوله های متصل به آن قرار دارد را باز نمود. شیرهای دو جزء درزگیر در قسمت بالایی بسته قرار دارند که پس از باز شدن، درزگیر آماده استفاده می باشد.

۶-۳- تمیزسازی سطح درز

تمیزسازی مناسب درز ، ممکن است خسته کننده ترین مرحله در کل روند درزگیری تلقی شود ولی اهمیت آن انکارناپذیر می‌باشد زیرا هیچ درزگیر خمیری به سطحی کثیف نمی‌چسبد. این مرحله ممکن است برای درزگیرهای واشری و فوم‌ها از اهمیت کمتری برخوردار باشد ، ولی قابل حذف شدن نیست. پوسته‌های رنگ که شل شده‌اند یا زنگ‌زدگی‌ها روی سطح فلزات و همچنین گرد و غبار موجود بر روی تمام سطوح می‌بایست قبل از نصب ماده درزگیر ، برطرف شوند. سطوح فلزی سالم مانند آلومینیوم نو را می‌توان با یک پارچه نرم آغشته به حلالی غیر روغنی تمیز نمود. پوسته‌های زنگ زدگی نیز با سندبلاست یا یک فرچه سیمی برطرف می‌شوند. جهت تعویض درزگیر می‌توان از یک چاقو یا پیچ گوشتی برای خارج ساختن مواد درزگیری کهنه از درون منفذ استفاده کرد. با استفاده از سندبلاست یا یک فرچه سیمی نیز می‌توان بقایای باقیمانده آن را تمیز نمود. پس از آن سطح درز می‌بایست توسط یک فرچه نرم یا یک تکه پارچه یا جارو برقی از خرده‌های ریز و گرد و غبار پاک گردد. در این مورد از هوای فشرده نباید استفاده نمود زیرا ذرات ریز روغن داخل هوای فشرده ممکن است به روی سطح درز پاشیده شود. میزان تمیزی سطح در هنگام استفاده از درزگیرهای خمیری تقریباً با مقدار بازگشت‌پذیری آنها رابطه مستقیم دارد. به عنوان مثال سیلیکون‌ها و اوراتان‌ها با بازگشت‌پذیری بالا منافذ بسیار تمیز احتیاج دارند در حالی که درزگیرهای لاتکسی استات پلی وینیل و اکریلیک‌ها با پایه حلال نیازمند تمیزسازی کمتری هستند.

 

۶-۴- گرمایش درزگیرها

درزگیرهای اکریلیک با پایه حلال قبل از‌آنکه به راحتی توسط دستگاه تفنگی شکل درزگیری قابل استفاده باشند می‌بایست تا دمای oF 120 گرم شوند. این مرحله را می‌توان به راحتی با یک جعبه چوبی و یک لامپ برقی به عنوان عامل گرمایشی انجام داد.

موارد مشابهی از این جعبه‌ها برای گرمایش کارتریج‌های منجمد که حاوی درزگیرهای دو جزئی هستند ، استفاده می‌شوند. در این مورد مرحله گرمایش می‌بایست بسیار با دقت انجام شود زیرا گرما موجب تسریع در روند بعمل آمدن درزگیر می‌گردد. اگر گرما بیش از اندازه اعمال شود،  امکان دارد قسمتی از ماده درزگیر شروع بعمل آمدن بکند قبل از آنکه مابقی درزگیر درون کارتریج از حالت منجمد خارج شود.

[۱] Blower-Door

مطالب مرتبط:

صفحه نخست

منبع:

شرکت بهینه سازی مصرف سوخت ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *